O nás

Zemědělské družstvo Dřísy vzniklo v roce 1976 sloučením původních 6 zemědělských družstev, přičemž samotné ZD Dřísy bylo založeno v roce 1953. Družstvo bylo historicky proslulé svým pěstováním všetatské cibule, zvláště známá byla odrůda Všetana, která se v 80. letech vyvážela do zahraničí v objemu 6000 tun ročně.

V současné době se zabýváme pěstováním zeleniny a rostlinnou produkcí na celkové ploše 2000 ha zemědělské půdy. Klasické rostlinné výrobě je věnováno 1700 ha ploch, kde pěstujeme pšenici, řepku, slunečnici a cukrovou řepu. Ve specializované výrobě se zaměřujeme na pěstování konzumních brambor o celkové výměře 150 ha od raných odrůd až k pozdním. Na zbylých 150 ha taktéž intenzivně pěstujeme konzumní zeleninu, jako je například jarní cibulka, květák, zelí, cukrová kukuřice a různé druhy tykví. Veškerá naše produkce zeleniny a brambor má udělenou certifikaci GlobalGap, což nám umožňuje dodávat zeleninu pro odběratele s největšími požadavky na kvalitu. Stabilní a efektivní pěstování brambor a zeleniny zabezpečujeme pomocí nejmodernějších výrobních, zavlažovacích a skladovacích technologií. Veškeré naše plochy máme pokryté celosezonní závlahou, což nám umožnuje spolehlivé a pravidelné dodávky zeleniny pro naše zákazníky.

Citlivě vnímáme požadavky spotřebitelů a stále větší poptávku po bio produktech, čemuž věnujeme osobitou pozornost v našem podniku a po uplynutí přechodného období se v roce 2022 můžete těšit také na naší vlastní bioprodukci.